23. 04.

La TrattoriaItalskou restauraci La Trattoria Turbanti naleznete v Horních Počernicích na chvalké tvrzi, přímo na zastávce Chvaly směrem z Černého Mostu.  Vydejte se s námi ochutnat pizzu z pece na dřevěné uhlí, italské speciality, mnoho druhů těstovin a kvalitní alkoholové i míchané nápoje.

Jak již jsem říkal v úvodu, restauraci najdete velice snadno. Okrový baráček s hnědými dřevěnými okenicemi a taškovitou střechou nelze minout. Však také stojí na místě bývalé kovárny ze sedmáctého století. Její lokalita, přímo na Náchodské ulici, vedle zastávky Chvaly přímo vybízí k posezení.

La Trattoria interierPři vstupu do restaurace se vám naskýtá hned několik částí. Hlavní část, zastřešená veranda a v létě ze zadní strany zahrádka, která přímo vybízí k posezení s dětmi či zvířecími kamarády. Děti zde máte krásně pod dozorem, jelikož jediné místo kam vám mohou prchnout je areál Chvalské tvrzi.

Zapoměl jsem dodat, že při vstupu na vás vybafnecedulka s textem “Sečkejte, personál Vás uvede ke stolu“. Bohužel realita je taková, že většinou na tomto místě tvrdnete i deset minut, než si vás někdo z pendlujícího personálu vůbec všimne. Několikrát se mi na tomto místě stalo, že jsem ztratil trpělivost a přeběhl do jiné z okolních restaurací.

Aktuální jídelní a nápojový lístek restaurace La Trattoria je dostupný na jejich webových stránkách http://www.turbanti.cz/turbanti/.

Jsem návštěvníkem této restaurace poměrně často a můžu vám doporučit následující pochutiny.

Polévka: Zuppa di verdure - zeleninová polévka s parmazánem 33.00 Kč

Těstoviny: Tagliatelle con Pesto e Pollo - kuřecí maso, bazalka, piniové oříšky (bohužel někdy v tomto jídle nejsou vůbec, nebo se mě snaží obalamutit slunečnicovými semínky), česnek, parmezán a panenský olivový olej 109.00 Kč

Pizza: Rustica - rajčata, mozzarella, kuřecí maso, Gorgonzola, parmazán 125.00 Kč

Po celý týden jsou v La Trattoria dostupné polední menu, které je sice dražší, ale nabízí poměrně luxusnější pokrmy. Každý všední den odpoledne má restaurace Happy Hour, kdy nabízí vybraná jídla a pití za nízké ceny.

Celkově je restaurace čistá, nabízí se i pro rodiny s dětmi. Personál je až na usazování ochotný. Jednou jsem čekal sice na pivo asi 40 minut, ale byla to vyjímka.

Čepují zde piva vařena na Smíchově, tj. Stella Artois, Staropramen 10% a belgickou specialitu Leffe Bruin.

La Trattoria rozvozNejvětší bomba nakonec. Restaurace rozváží do 10km jídlo zdarma. A to každý den od oběda až do deseti večer! Téměř pravidelně této počernické služby využívám. Jídlo dostanu nejpozději do hodiny, vždy teplé až domů a za dovoz nemusím platit.


8 Odpovědí to „La Trattoria - počernické restaurace“

 1. MARTINA Říká:

  Podle mn2 tato pizzerie funguje dobře jen proto,že v nejbližším okolí podobné zařízení nenajdete/kromě pizzerie ve Village Cinema/.Jelikož pracuji já i manžel v gastronomii/manžel šéfkuchař/vím o čem mluvím.Jídlo je na úrovni průměru a některé pokrmy jsou dokonce na úrovni nuly.Manžel si objednal lasagne,které nás šokovaly.Mleté maso bez chuti mezi pláty těsta a rejčatová omáčka nalitá po straně!!!Číšník nosil sklenice tak,že se bříšky prstů dotýkal okrajů!!Majitel se o úroveň moc nestará,tržby má tak co.A my jsme hloupí,že za tyto příšernosti platíme.

 2. Jan Říká:

  Dobrý den,
  rád bych se malinko od tematu zeptal, jestli nekdo nevite, jestli jeste stale funguje Legenda (restaurace cca 30m od tratorie). Tak 3 roky jsem si nevzpomnel a ted odolava mym veskerym pokusum o “vygoogleni”. Predem dekuji a omlouvam se za offtopic tema.

 3. Lucie Říká:

  Honzo uklidním tě. Legenda funguje a opravdu na daleko vyšší úrovni než trattoria. Je tam čist, jídlo pořád nosí teplý a hlavně nečekáš hodinu na obsluhu. Tak neváhej a zavítej

 4. Filip Říká:

  Nejlepší restaurace v Evropě

 5. Eva a Martin Říká:

  Nemůžeme se s manželkou ztotožnit s názorem Martiny z 5/08.Asi má velmi malou představu o tom,co Italská kuchyně reprezentuje.K lasagna dávají dušená rajčata s česnekem a čerstvou bazalkou,což je o 100% lepší než ten odporný bešamel,na který je její manžel
  “šéfkuchař” asi zvyklý.Majitel je tam denně včetně víkendů,a tak nám případá,že z Martiny mluví spíš zášť.

 6. Jindra Říká:

  Byl jsem tam nekdy v breznu 2008, kdyz jsem zavital opet do vlasti… Testoviny=hruza… Nektere byly studene, nektere nedovarene. Asi se jednalo o mix zbytku… Me pod pizzou lezelo kovove ocko, na kterem visi maso u reznika… Pokud si nechate pizzu dovest, tak je na ni daleko mene sunky a ananasu, nez kdyz si ji date v La Trattorii u stolu. A to same je se salaty. A navic se tam kouri a na to jsem si v restaraucnich zarizenich v cizine odvykl!

 7. Eva Říká:

  Hm, nevim jak dnes, nikdy tam už totiž nevkročím.Přibližně před dvěma roky jsem s přítelem zažila něco, co připomínalo scénu - promiňte “jak z blbého filmu”. Kdybych tady měla popsat vše, co se behem asi 20 minut odehrálo …. “Jen 10 minut” jsme čekali jestli si nás obsluha všimne a uvede nás ke stolu ( místní znají - tabulka u vstupu s upozorněním, že na místo Vás personál posadí…),čísníci běhali půl metru od nás a přehlíželi nás jako krajinu,že by alespoň pozdravili?!, No vůbec :-))) Poté přítel již notně pohoršen rozhodl, že si jednoduše sedneme sami. Co potom přišlo :-((( Doslova po nás VYSTARTOVAL čísník,… kdo že nás uváděl ke stolu, jestli umíme číst a vyčinil nám, že se neumíme chovat v prvotřídní restauraci :-)))) Já jsem se začala smát a přítel v tu chvíli vypadal, že zdemoluje čísníka i celou restauraci… Naštěstí jen tak vypadal, on totiž má slušné vystupování za každé situace.
  Vážení, LA TRATTORIA … ” no vůůůbec ” :-((( …
  POKUD SE OD TĚCH DOB NĚCO ZMĚNILO K LEPŠÍMU, DRŽÍM PĚSTI … ŠPATNÁ POVĚST, JE PROSTĚ ŠPATNÁ POVĚST.

 8. petra Říká:

  Do této restaurace jsme dříve (ale opravdu je to již asi dva roky) chdili téměř pravidelně, sice tam vždy byla fronta, ale dalo se to. Tehdy obsluha byla pozorná a postupem času už jsme nepotřebovali ani objednávat, číšník již věděl co si dáme :-) bylo to příjemné. Dnes jsme v šoku personál se mění, je netečný až hrůza. Zrovna tento pátek jsme tam zavítali a už zřejmě naposledy.Po usazení a objednání pití na nás při téměř prázdné restauraci zapoměli, takže až po urgenci jsme dostali pití, následně jsme si objednali jídlo, to proběho vcelku bez problému, byli jsme v kuřáckém odd. a byl problém aby nám vůbec na stůl dali popelník a nemuseli jsme popel klepat na zem, když už jsme jej dostali tak po první cigaretě nám jej odnesli, ale už nepřinesli.. takže opět jsme se museli připomenout. Na to nám bylo řečeno, že jsme již jeden dostali.., to ale že jej před jídlem jiný “člen rozběhaného týmu” odnes už obsluhující slečnu samu nenapadlo. Dříve bylo zvykem a v jiných pizzeriích stále je, že když si objednáváte jídlo dostanete chléb s bylinkovým máslem, to zde již dávají jen někomu..
  Závěrem po obdržení peněz se neobtěžovali ani poděkovat natož rozloučit.. prostě katastrofa! Tuto restauraci znám,ale NEDOPORUČUJI!!!

Komentáře


Aktuality

 • Coca-Cola | 9. 7. 2008

  Společnost Coca-Cola HBC Česká republika minulý týden slavnostně otevřela nové distribuční centrum v Horních Počernicích, které rozšířilo její skladové kapacity o 10 000 m2.

 • O historii Počernic | 18. 5. 2008

  První setkání se uskuteční 22. května 2008 v 16 hodin na Chvalech, kde si můžete povídat o jejich historii a navštívíte okolní významná místa. Sraz je na nádvoří Chvalského
  zámku před bývalým infocentrem, nyní služebnou městské policie.

 • Městská policie na Chvalech | 18. 5. 2008

  Od začátku května sídlí okrsková služebna městské policie v budově bývalého informačního centra na Chvalech, kam byla přemístěna z ÚMČ v Jívanské ulici.

O městské části Horní Počernice

Znak Horní Počernice Horní Počernice
Obyvatel: 14 231
Rozloha: 1695 ha
Připojení k Praze: 1971
Více informací

Kategorie

Archív článků

Odkazy

RSS odkazy

 • Odkazy